Za zdí

14. dubna 2015 v 10:12 | Hubert |  Malé věci
Malá a zároveň překvapivě prostorná místnost, nabízející spoustu skrýší a tajemství, která člověk může zkoumat celý život a stejně nikdy neobjeví všechny. Ležím na rozlehlém gauči, na který by se vešel i středně velký slon. Ovšem nevím, jestli by prošel dveřmi. Ani si nejsem jistý, jestli tu nějaké dveře jsou. Musel bych otočit hlavu. Nebo se zeptat mojí holky, která mi neustále kouří. Ale ptát se jí nebudu, protože mi právě kouří. A já bych jí tak nerad rušil. Tak si jen potáhnu z jointa, kterej hoří tak napůl. Na žida. Znal jsem chlápka, co si kvůli této frázi myslel, že židi špatně hoří. Že hoří jen tak napůl. A nešlo mu do hlavy, jak to vlastně za války ti nacisti dělali.

Koukám na protější zeď. Vlastně, vždycky jde jen o tuhle zeď. To je důvod, který mě přitahuje, který mě neustále nutí zůstávat zde a téměř neuhýbat pohledem. Není nijak zvláštní, krásně zbarvená nebo s pěknou tapetou. Ovšem, jak kdy. Někdy má na sobě víc barev než kdejaká duha. Jindy vypráví příběhy. Ale teď je prostě jen udivená. A já se divím s ní. Vždy mě zajímalo, co se skrývá za ní. Vždy jsem si přál vědět, kdo ji očaroval, že je tak krásně kouzelná. Nevisí na ní moc obrázků nebo plakátů. Jedna rodinná fotka, uprostřed které se kření Charles Manson a objímá se s ostatními členy Rodiny. Možná je to fotka před tím, než zahráli to své Helter Skelter. Zahráli to úderněji než The Beatles, to musím uznat.

Občas zpoza zdi slýchám podivné zvuky. Někdy křik, jindy slastné sténání. Ale nejčastěji se z nich line hudba. Hudba převážně příjemná. Mnohdy naprosto euforická, která mě nutí svíjet se v katatonicky halucinačních vizí. Jindy tak přívětivě blbá, že se nemůžu přestat smát, dokud píseň nedohraje. Zrovna teď slyším Lennona zpívat, jak se slova vypařují na cestě přes vesmír. A já se tak trochu vypařuji s nimi. Vždycky mě překvapovalo, že si spousta lidí připadá, jako by létala kolem vesmíru. Já si spíš připadám, že jsem přesně v jeho středu. A všechno se točí kolem mě.

Joint jsem dokouřil do posledního prásku. Moje holka ještě kouří. Už kouří celou věčnost. Tak si dám sousto z bramborové kaše, které je plný kastról, ležící vedle mě na gauči. Spokojeně žvýkám a pak si musím zapálit cigáro. Brzy bude potřeba ubalit další joint. Jedna z mála starostí, které mi teď provrtávají hlavu. Pak taky myšlenka, jak často si asi musel Frank Zappa upravovat svůj knírek. A jestli si ho časem barvil, aby nebyly vidět šediny. Ale co já vím? Třeba Frank nikdy šediny neměl.

Píseň za zdí dohrála a slyším, jak někdo slívá špagety. Taky bych si dal, ale bramborová kaše je přece jenom na vyšší úrovni, mých gurmánských požitků.Trochu mě hypnotizuje nápis "no pussy for old men" napsaný na zdi modrou voskovkou, trochu mě hypnotizuje rytmický pohyb mojí holky. Vůbec nevím, jestli je tady ten nápis celou věčnost nebo jsem ho někdy nedávno načmáral já. Mohl bych se zeptat mojí holky. Ale nechci ji rušit. Evidentně jí to baví. Říkám jí Penny. Ona mně říká Lane. Rozumíme si, ačkoliv toho moc nenamluvíme. Můj penis už snad hodinu nestojí, ale Penny jej prostě ráda cumlá. A já jí rád dělám radost.

Dívám se na zeď a jako bych viděl zpět tam, kde jsme dřív byli. Všechno bylo jasné. Rozzářené. A já to mám před očima. Jako by se to všechno dělo včera. Vidím i momenty, ve kterých se diamanty měnily v prach. Toho prachu bylo tolik, až jsem přestal vidět a prostě šel naslepo.

"Hůůů, láska pod otevřeným nebem." povídám potichu a Penny ani nezvedla oči.

Zeď má pro mě spoustu otázek a ještě spoustu příběhů. A snad se nikdy nerozpadne. Snad nikdy nepoznám, co za ní vlastně je. Ztratilo by to kouzlo. Svůj nepopsatelně tajuplný smysl, kterým se s chutí nechám unášet.

Za zdí je už nějakou dobu podezřelé ticho. A já vím, že jednou bude ticho za každou zdí. A obzvlášť pro ty, kteří svůj život bezduše zazdí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Víla Víla | Web | 17. dubna 2015 v 21:47 | Reagovat

I když je to docela o něčem jiném, připomnělo mi to tím koncem konec píseň Smích z vedlejšího pokoje. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama