Moje planeta na konci tvého světa

19. ledna 2013 v 13:57 | Hubert |  Příběhy bez konce... aneb začátek taky nehledej
Sen se rozplynul. Byl až příliš snový. Chtělo se mi v něm ležet do konce věků. Ale nešlo to. Měl příliš háčků. A nebyla si v něm ty. Takže nedával smysl a bylo příliš snadné v něm žít. S tebou je to jiné. Procházíš kolem mně jako tichá múza, která toho příliš nenamluví. Vlastně ani nevím, kdo jsi. Neznám tě, ty neznáš mně. Jsi výplodem mé fantazie, přesto máš zcela reálné obrysy. Přesto bych si troufnul odhadnout, co cítíš. Ale neřeknu to nahlas. Snad ze strachu, že se mýlím. Snad jen proto, že by jsi to nemohla slyšet. Nejsi totiž vedle mně.

Vždy zmizíš a čekám dlouhé hodiny, než se znovu zjevíš. Připadá mi to, jako několik staletí. Odlétáš snad na ten svůj konec světa? Mohu letět s tebou? V přítomnosti tvé duše mi rostou křídla, tak snad bych tě moc nezdržoval. A moje vlastní duše, ti také má co nabídnout. Je plná života a zvláštních emocí. Plná zlověstných démonů a pochybných skřetů strhávající mé tělo někam do propasti. Na dně té propasti jsem už ležel mnohokrát. A proto vím, že se příště nenechám do ní tak snadno strhnout. Nejsi jediná, komu jsem to řekl. Můžeš být však jediný důvod, proč to vlastně dělám. Jediný, tudíž zcela zásadní důvod. Navíc mám duši plnou radosti, která ovládá moje slova. Proto k tobě mluvím. Proto jsem rád, že tě zajímá, co říkám.

I přesto, jak čas rychle běží. Zůstal ve mně pořádný kus vesmírného chlapce, který hledá svou planetu. Nejdřív bych však rád objevil ten tvůj konec světa. Pak můžeme jít hledat mou ztracenou planetu. Pokud budeš chtít.

Město se zatím potápí ve tmě. Necháme jej utopit se. Nebo zažehneme plamen vlastních vášní. Bez doteků, jen s upřenými pohledy do očí. Éterickým vyjádřením vlastní existence. Tvůj pohled je magický. Má v sobě něco vznešeného. Má něco, co jsem ještě v žádných očích nespatřil. Zájímá mě, zda lze tyto pocity přenést do reality. Která bude čirá a těžko ovlivnitelná. Rád bych se do těch očí, podíval se zcela jasnou myslí. Nezatíženou vlastní představou. Iluzí, která se může rozplynout jako ten sen.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama