Mrazivý měsíc 3. díl

8. září 2011 v 10:49 | Hubert |  Příběhy bez konce... aneb začátek taky nehledej
Strach pomalu proplouvá ulicemi, lidé jsou zmateni, neví co se chystá. Ta nevědomost mnohé dohání k šílenství a předvídají děsu plné věci. Mnozí, strachy sedící v koutě, v ruce třímající krucifix si tiše předčítají z bible. Jsou tu však tací, kteří necítí strach, necítí hrůzu při pomyšlení na pekelné plameny. Jsou si jisti, že jejich duše je čistá nebo alespoň očištěna od hříchů. Vždyť chodí ke zpovědi. Ti cití zlost a hněv. Někdo se snaží zesměšnit jejich víru, jejich boha, jejich moc. Ti rozhořčeně chodí po městě a hledají viníka. Hledají ho v rodinách bezvěrců, kterých je v pochmurném městečku menšina. Hledají ho, možná na něj i ukážou prstem, ale to je však všechno, co mohou udělat. Nežijeme v 17. století, takže bez důkazu nemohou nic. Ačkoliv mnozí fanatici se tváří, jako by viníka chtěli upálit.

Majitel billboardu, zarytý křesťan nechal ihned nalepit nový plakát, přes ten posprejovaný. Beznaděj s ostatními sleduje, jak mizí Elementův nápis "Satan je tu s námi! Díky, že jej nenecháváte hladovět!". Kolem se stále pohybuje spousta zvědavců. Jeden z nich je zřejmě novým knězem kostela na sv. kopci. Muž v hnědé koženkové bundě, s černými na krátko střiženými vlasy, do kterých pomalu pronikají šediny. Může mu být něco přes čtyřicet let. Po chvíli se otočil a se zaujetím pozoroval skupinku kolem Beznaděje. Ten se na kněze zadíval taktéž, což zřejmě pochopil jako signál a tak se s laskavou tváří vydal za nimi.

"Dobrý den přeji. S vámi se ještě neznám, v neděli jste nebyli na mši. Jsem nový kněz kostela na sv. kopci, jmenuji se..." chtěl se kněz představit, ale Beznaděj mu skočil do řeči.

"Jméno není důležité. Nechte si jej pro sebe. Na mši jsme nebyli, protože nejsme křesťané."

"Ach tak, to je v pořádku... ehm... zajímalo by mě, jaký máte názor na ten nápis? Jste tu určitě kvůli němu." zeptal se dost nesměle kněz.

"Nesouhlasné názory nejsou v dněšní společnosti tolerovány, takže vám k tomu nemám co říct. Však vidíte, jak rychle ten nápis zmizel." odpověděl Beznaděj.

"Ptám se vás, protože jste mladí, znáte spoustu lidí a jistě dokážete odhadnout, kdo to mohl udělat. Jistě budete vědět lépe než já, zda to udělal pouhý šprýmař nebo nebezpečný satanista. Opravdu mne zajímá s kým zřejmě budu mít v tom to městečku čest." snažil se získat odpovědi kněz, zoufalý z toho, že mu stále odpovídá jen Beznaděj, ze kterého vždy sálá negativní energie.

"I kdybych tušil, kdo to udělal, určitě na něj nebudu ukazovat prstem. To je součástí vašeho náboženství! A teď s vaším dovolením půjdeme pryč. Máme lepší věci na práci než hledat člověka, který udělal obyčejný nápis na plakát. Jsou to jen slova, myslete na to otče..." řekl Beznaděj povrchně a pomalu šel směrem od hřbitova, ostatní jej následovali.

Jen Element si neodpustil provokující grimasu, když procházel kolem kněze. Rukou naznačil paroháče, v obličeji nasadil šílený výraz a vypláznul jazyk.

"Ten byl podělanej strachy!" zasmál se o pár ulic dál Element.

Beznaděj do něj jen naštvaně strčil.

"Co ti přelétlo přes noc Beznaději?" vykřikl Element.

"Nejsme satanisté! A nechceme aby nás někdo tak to označoval. Ten nápis nás pobavil, ale už by se něco podobného nemělo opakovat." řekl k překvapení všech Beznaděj.

"A to jako proč? Co ti vadí?" zeptal Element.

"Satan je symbolem vzpoury proti křesťanství, ale my bychom ho neměli používat. Křesťané věří v satana stejně jako v boha. Satan pro ně představuje zlo, bůh dobro. My však chceme poukázat na to, že křesťanství je zlo. Když budeme používat symboly satanismu, nikdy nedokážeme vymítit křesťanství, protože to pouze prohloubí víru křesťanů, že křesťanství znázorňuje dobro." řekl bez emocí Beznaděj.

Když došli do garáže, Zoufalá se uložila ke spánku. Ostatní se posadili a Řezník otevřel láhev červeného vína. Pár minut bylo ticho, pak se rozhodnul promluvit Element.

"Počítám, že ještě stále máš v plánu zapálit ten kostel. Nechceš nás do toho činu zasvětit? Myslím, že i tady Řezník by rád věděl, kdy a jak to chceš provést." řekl Element a pohlédnul na Beznaděje.

"Za dva dny příjde úplněk. To je ta správná chvíle k tomu to činu."

To bylo celé, co Beznaděj řekl. Dál už žádné slovo nepadlo. Beznaděj mlčky seděl, Řezník si zapálil cigaretu a Element si naštvaně lehnul do postele. Po zdlouhavém tichu se projevil Řezník.

"Tak mě napadlo. Co kdyby jsme šli znovu něco nasprejovat na ten billboard?"

"Také nad tím přemýšlím, dost lidí si tím uvědomí, že to včera nebyl ojedinělí čin. Že ta nenávist ke křesťanství ve městě sílí!" odpověděl Beznaděj.

Nastala noc a tak se Beznaděj s Řezníkem vydali za Fantomem, pro další sprej. Element se rozhodl zůstat v garáži, protože neměl na Beznaděje náladu, navíc se probudila Zoufalá a tak chtěl být chvíli s ní. Ačkoliv toho spolu moc nenamluvili.
Za několik desítek minut byl nápis hotov. Po cestě k billboardu Beznaděj s Řezníkem vymýšleli, jaký nápis použijí. Nakonec se rozhodli a hrdě zírají na červený nápis:

"Zahoďte strach a začněte svobodně myslet, Vy podělaný ovce!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 $tranger ^^ Girl $tranger ^^ Girl | 8. září 2011 v 12:27 | Reagovat

Máš pravdu, v Černovicích jsem od včerejška, budu chodit na MU na vysokou, teď tady jsem akorát do zítřka, ale od 19. už tady budu definitivně než mě ze školy vyhodí, což snad nebude nikdy, takže těch pět let tu přežiju :D Kdyby ses chtěl setkat osobně, byla bych poctěna :D Asi jsem hodně naivní, což? :D

2 $tranger ^^ Girl $tranger ^^ Girl | 8. září 2011 v 17:06 | Reagovat

Šmarjá, cítím se poctěna, to mi nedělej :D Co když tě zklamu? Co když jsem naprosto obyčejná, škaredá holka, která si nemá s kým co říct? :D Fajn no, tak až tady budu na dýl, tak se ti ozvu :P Už se z toho nevykecáš :P

3 Honžík Honžík | E-mail | Web | 13. října 2011 v 1:29 | Reagovat

Třídní původ? Moji předkové byli neandrtálci, takže díky za info:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama