Lásku nejde jen tak vymazat z duše

4. září 2011 v 19:49 | Hubert |  Příběhy bez konce... aneb začátek taky nehledej

Probral se po těžké noci. V temném pokoji, který dříve působil útulně. Byl to jeho domov. Jejich domov. Je však jisté, že už nikdy nebude jejich domovem. Je to jisté po pohledu na zakrvácenou podlahu. Muž vstal z postele a vyděšeně vykřikl. Nezmohl se na jediné slovo, pouze na zoufalý křik. Plný žalu a nenávisti zíral na bezvládně ležící ženské tělo na podlaze. Jeho svět se zhroutil během pár vteřin. Ona leží na podlaze, celá od krve. On sedí, drží ji v náručí a pláče. Nechápe, jak se to mohlo stát. Nechápe, proč zemřela ona, a on sám je stále na živu. Nechápe, kdo mohl udělat takovou zrůdnost.
Chvíli se zmateně rozhlíží po pokoji. Jako by hledal stopu, kterou vrah zanechal. Nakonec jeho pohled vyděšeně spočinul na dveřích pokoje. V zámku jsou stále klíče. Přišel blíž, pootočil klíčem. Aby nakonec zjistil, že bylo celou dobu zamčeno. Nikdo přes noc v pokoji nebyl, kromě jich dvou. A když mu to došlo, v hlavě jako by se zaplnila díra, vzpomínkami. Jako by slyšel její hlas.

"Miluješ mne. Vím, že ano. Necítit lásku, je totiž jako necítit bolest či strach."

Nezvladatelné záchvěvy šílenosti. Vyvolávají nezpochybnitelně reálný obraz. Nikdo netušil, že je pouhou halucinací. Nikdo netušil, zda se nechal unést drogou nebo pouze sní. Nikdo netušil. Prakticky vůbec nic.

"Je to něco jako láska?"

Obklopeni laskavou nenávistí a nenáviděnou láskou. Láska tu musí být. Říkají to. Hlasy v mé hlavě, i pobledlé postavy schovávající se ve tmě. Někde tu je. A kdo ji najde, ať s ní táhne do hajzlu! Pryč od nás. Hlava se ocitne v podivné schýze. Romeo zbytečně zahyne. Srdce zbytečně pláče. Láska člověka opije štěstím a pak ho praští kovovou tyčí přes hlavu, jako ta nejhorší kocovina.
Celé se mu to rozleželo v hlavě. Cítil se znovu tak, jako se cítil včerejší noc. Zvednul nůž z podlahy a v hlavě se mu objevil obraz, zachycující nůž zabodávající se do těla něžné dívky. A najednou přijde k prozření. Lásku nejde jen tak vymazat z duše. A tak se ji pokusil zabít.

"Žila jsi ve snu, který jsi tak moc chtěla žít. A teď, když se z něj nemůžeš dostat ven, chtěla bys pryč."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Venom, Havránka Venom, Havránka | E-mail | Web | 6. září 2011 v 11:05 | Reagovat

Proto vyznávám svou filosofii "Love is just a word". Ale kdybych ji nevyznávala, možná bych se s těmi pocity ztotožnila. Těší mě jedna jediná věc. Už v prvním odstavci mi bylo jasné, že vrah je zahradník ^^ máš ode mě pět hvězdiček.

2 Hubert Hubert | Web | 6. září 2011 v 15:03 | Reagovat

Zahradník byl vždycky svině! :D

3 $tranger ^^ Girl $tranger ^^ Girl | 8. září 2011 v 10:34 | Reagovat

Chci utéct z toho snu. Chci a chci a chci! :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama