Mrazivý měsíc 2. díl

17. srpna 2011 v 22:32 | Hubert |  Příběhy bez konce... aneb začátek taky nehledej
Iluze. Zmatená radost. Zfetované štěstí. Vymyté mozky. Lidé nechápou, že mohou žít lépe. Uměle vytvořená radost je pro lidi zjevně dostačující. Originalita se vytratila s konzumním způsobem života. Stejné domy, stejné šaty, mnohdy i stejné myšlenky. Společnost ovlivňuje reklama a média. Lidé se snaží působit šťastně, protože chtějí být šťastní. Jenže nechápou, že svět stojí na lži. Pravda je staromódní záležitost. Věc, kterou většina lidí, nikdy nepozná. Aniž by si toho všimli. Člověk samozřejmě může hledat pravdu, ale kde ji hledat? A kde člověk najde jistotu, že pravda kterou našel, není pouze další lež. Je totiž téměř nemožné nalézt pravdu, když je člověk obklopen lží.

Beznaděj cítí, že musí udělat čin velký. Čin, který snad lidem otevře oči. Čin silně protikřesťanský. Protože křesťanství, již po staletí ovládá svět. A trest, za všechnu podlost vůči jiným náboženstvím, za všechny nevinné oběti inkvizice, za všechen útlak a vykořisťování - příjde brzy. Stačí počkat na správný okamžik. A Beznaděj přesně ví, kdy ten okamžik příjde. Sleduje mrazivý měsíc a čeká na úplněk.
Je další den. Deštivý jako ten předešlý. Zoufalá si pročítá nějakou knížku v latině. Nikdo neví, jestli latinsky umí a nikdo by se vůbec nedivil, kdyby neuměla. Je to zvláštní dívka. Zvláštní jsou však bez vyjímky všichni z temné garáže na kraji pochmurného městečka. Všichni jeho obyvatelé jsou uvnitř a debatují o zcela normálních věcech.

"Všimli jste si toho nového billboardu dole za hřbitovem?" řekl Řezník a poté napodobil zvuk zvracení.

"Mělo by se s tím něco udělat. Třeba zapálit, nebo vzít těžká kladiva a normálně jej rozmlátit." zareagoval Element.

"Tak s tím něco udělej! K tomu činu máš volné ruce a souhlas nás všech." řekl Beznaděj sedící v koutě, kam nedopadá
světlo žárovky visící na stropě, takže téměř není vidět.

"Fantom včera mluvil o nějakých sprejích, které našel kdesi na skládce. Nebo nevím, kde ten blázen všude slídí." promluvil znovu Řezník.

"S tím se dá něco dělat! A nemělo by to ani zabrat tolik času nebo nadělat tolik hluku, co mlácení kladivem." rozzářil se Element.

Toho večera se tedy Element vypravil k hřbitovu. Měl opravdu dobrou náladu, když odcházel z garáže. Nikomu nechtěl prozradit co s tím billboardem udělá. Což zvědavost ostatních jen utvrzovalo.

"Jak znám Elementa, tak tam nasprejuje nějakou blbost. Mužské přirození nebo tak něco." řekl se smíchem Řezník a všichni pobaveně přikývli.

Po hodině se vrátil Element, celý mokrý. Déšť ještě neustal, prší již pátým dnem. Element se otřepal a sundal mokré oblečení. Všichni jej napjatě pozorovali a čekali, až promluví. On vypadal spokojeně, ale netvářil se, že by se na ně chystal mluvit. Po pár minutách, kdy Element zalehnul do své postele, to Zoufalá nevydržela.

"Tak co jsi tam sakra nasprejoval!" vystartovala na něj, ale ne nějak nepříjemně.

"Uvidíš ráno."

Pak to tedy všichni vzdali a rozhodli se spát. Až na Zoufalou, ta nikdy v noci nespí. Někdy to ostatním nahání hrůzu.
Beznaděj dlouho jen tak ležel, nemohl usnout, protože měl hlavu plnou myšlenek. A také proto, že cítil pohled Zoufalé, stále ho pozorovala. Je to její jedna z nejčastějších činností. Člověk by si myslel, že si na to Beznaděj už zvykl. Ale evidentně to není jen tak. A tak přemýšlel. Přemýšlel o rodině, o svém životě, o své budoucnosti. Po pár minutách na něj Zoufalá promluvila. Což moc často nedělá, a už vůbec ne takhle pozdě v noci.

"Element mi prozradil, že chceš podpálit kostel. Proč zrovna kostel? Co ti křesťanství udělalo?"

"Mě? Spíš si uvědom co udělali našim předkům! Naší historii, našim tradicím. Původnímu pohanskému náboženství, kdy naši předci uctívali boha slunce, matku Zemi a další bohy. Kamkoliv křesťané přišli, tam vymýtili kulturu, zruinovali ji, spálili a s ní i všechny důkazy a záznamy o ní. Kdo se nestal křesťanem, musel se skrývat nebo zemřel. Navíc kostel, který mám na mysli, byl postaven na posvátném místě původního náboženství naší země. Na místě kde stál chrám, ve kterém lidé uctívali své bohy. Křesťané přišli, chrám zbořili a postavili svůj kostel. Místo kamenů, které utvářely posvátný kruh, postavili kříže. A začali kázat o svém bohu." odpověděl Beznaděj.

"Křesťané neměli úctu k naší kultuře, proč bychom tedy my, měli mít úctu k té jejich!" poté ještě dodal rozhořčeně.

Zoufalá na to neřekla nic a tak se Beznaděj otočil na bok a pomalu začal usínat. A za zvuků klepání deště na střechu garáže usnul. Druhý den ráno se všichni vypravili k hřbitovu, aby si nenápadně prohlédli Elementovo velkolepé dílo. Když k billboardu přišli, zůstali všem ústa dokořán. Stála tam už spousta čumilů, zejména stařeny a rozhořčení věřící. Na reklamním plakátu nějaké společnosti vyrábějící nábytek, totiž stál červeným sprejem nápis.
"Satan je tu s námi! Díky, že jej nenecháváte hladovět."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Fosforující R. Fosforující R. | 18. srpna 2011 v 2:33 | Reagovat

skvělé

2 Blackness Blackness | Web | 28. srpna 2011 v 18:36 | Reagovat

hele jen tak mezi náma proč se to zrovna jmenuje Mrazivý měsíc? a víš co nechápu? Jak tě něco takovýho mohlo vůbec napadnout, ale je to dobrý jakože fakt dobrý.

3 Hubert Hubert | Web | 30. srpna 2011 v 15:07 | Reagovat

Mrazivý měsíc - Freezing Moon. Asi nejslavnější skladba norské black metalové scény z přelomu devadesátých let, od kapely Mayhem. Což je hlavní zdroj mé inspirace (ta scéna samozřejmě). Když napíšeš do vyhledavače "vypalování kostelů", tak ti to najde X zřejmě hodně zkreslených a silně zaujatých článků na toto téma.
A díky za chválu, brzy sem hodím další díl!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama