Průvodce mými myšlenkami

12. dubna 2011 v 20:38 | Hubert |  Život co mi uniká mezi prsty
Světlo na konci tunelu. Slunce prosvítající černý mrak. Oáza uprostřed vyprahlé pouště. Úsměv v nepříjemné situaci. Jak že se tam dostal? Jen tak, protože je lepší se usmát, než brát vše vážně. Můžeš být vším, vším co jsem právě vyjmenoval, ale nikdo tě nenutí. A já jsem ten poslední, kdo by tě do toho nutil. Chceš se smát? Směj se. Chceš plakat? Já tě utěším. Strom se kymácí a ty se na něm pohupuješ. Máváš rukou a něžným hlasem voláš mé jméno. Jsi blízko, možná blíž než si myslíš. Přesto jsme každý sám. Proč? Napadá mě otázka. Stojím pod tím stromem a hledím na nejvyšší větev. Sedíš na ní a já cítím, že za tebou musím vylézt, že jestli tam nevylezu, přijdu o něco, co právě teď potřebuju.

"Jako feťák dávku, jako voják válku."
"Křičím na tu dálku, že já potřebuji lásku."

Srdce mi buší, možná to slyšíš. Možná to i cítíš. Zní to hloupě, trochu kýčovitě jako západ slunce na pláži. Cítím se zvláštně, když čtu tvoje slova. Cítím se úplně přirozeně, když tobě píšu tohle. Je to divný, podezřelý, možná směšný - až to člověk nechápe. Ale tak nějak mě to obklopuje, tak nějak mě to dostává. Chci aby jsi těm slovům věřila, abys jim měla důvod věřit, stejně jako já nemám důvod ti lhát. Ztroskotal jsem na pustým ostrově. Co mě drží na životě, co mě nutí se usmát?
Toto je průvodce mými myšlenkami. Nechám je dělat co chtějí. A tak to má být. Potřebuji slyšet odpověď na spoustu otázek. A zaroveň chci aby ses na spoustu otázek ptala také. Proč nebe ještě pláče? Doufám, že slunce nezhasne. Jaro přišlo a s ním i nové naděje, nová očekávání. Chvíli nemysly na to, jak moc je to bláznivé. Na chvíli zkus překonat strach, stejně jako já ho překonávám teď. Nervozita jde stranou, stačí tvůj úsměv.
Je těžké riskovat, ale co my vlastně riskujeme? Odpověď je šíleně snadná. Tak se nenech dlouze přemlouvat...
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 $tranger ^^ Girl $tranger ^^ Girl | Web | 12. dubna 2011 v 21:38 | Reagovat

Tohle je prostě úžasné.. skvělé.. Ach...
V profilu máš, že jsi z Brna - tohle je další důvod, proč to město miluju..

2 Míša K. Míša K. | 13. dubna 2011 v 0:33 | Reagovat

to je.. to je užasné,opravdu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama