Když je tvůj klon lepší než ty 1/3

5. února 2011 v 17:20 | Hubert |  Příběhy bez konce... aneb začátek taky nehledej
Po dost špatným dnu v práci jde Nicko ulicí a zapadající slunce tomu dodává zvláštní atmosféru. Má náladu na nic - jako obvykle v posledních dnech. Cestu domů si záměrně prodloužil, protože doma by stejně jen zíral do zdi.
V panelovém domě potkává na mol zlitého souseda jak sedí na schodech. Je mu kolem padesáti, na hlavě pár vlasů. Jeho největší chloubou je pivní mozol.

"Nepotřebujete pomoc?" zeptal se Nicko.

Odpovědi se nedočkal a tak ho jen překročil a vyběhnul do druhého patra, kde bydlí. Ten soused je dost zvláštní případ. Každý den nasedne do auta a jede do 500 metrů vzdálené hospody. Tam se ožere jak prase a jede zase zpátky. Před domem zaparkuje na milimetr přesně mezi dvě auta. Nikdy to auto ani neťuknul. Pak vystoupí a nemůže vyjít schody, jak je na mol. Velice zvláštní případ.
Nicko projde účty, které mu došli a znaven padá na postel. Jeho spolubydlící Steve spí na vedlejší posteli a příšerně chrápe. Nicko vstal a švihnul po něm botu. Steve se probral a rozespalým hlasem něco zažvatlal. Pak vstal taky, zmateně prošel obývákem a zamířil do kuchyně. Dal si kafe a jako vyměněný se vrátil do pokej za Nickem.

"Jak bylo v práci?"
"Nuda a vedro na chcípnutí. Odešla klimatizace, nějakej magor chtěl koupit 2000 myší, a jedna stará rašple přišla reklamovat morče. Takže vlastně celkem pohoda." odpověděl s předstíraným nadšením Nicko.
"Já ti říkal, že prodávat ve zverimexu je blbost. Co máš večer v plánu? Během spánku mě osvítil duch svatý."

Plán, kterej Steve vymyslel se nelišil od jeho normálních plánů. Jako každý pátek se oddali alkoholovému opojení. Dnes je však jejich nohy zavedli do klubu, ve kterém nikdy nebyli. Jmenoval se Fénix a hráli v něm nějaký šílený techno. To místo dost smrdělo drogama, ale Steve hodlal zůstat, protože tak levný pivo nikde jinde nemaj. A je mu jedno, že se to celkem dost podepisuje na kvalitě toho piva.

"Všichni mě tady zdraví na potkání, jako bych byl jejich starý známý."

Nicko se rozhodl vyzkoušet toalety. U umyvadla si dva týpci sjížděli lajnu z občanky. Jeden z nich se na Nicka podíval a z neznámýho důvodu ho pozdravil. Nicko se tím nenechal rozhodit, pozdrav mu vrátil a stoupnul k pisoáru. Po cestě ze záchodů Nicka pozdravilo ještě dalších pár lidí. A to už začalo být dost divný.

"Nevíš proč mě tady všichni zdraví?" zeptal se zmatený Nicko, když se vrátil za Stevem k baru.
"To nevim. Mě nikdo nezdravil."
"Nějak se mi to tady nezdá."

Atmosféra v tom klubu byla zvláštní. Ujetá hudba, výzdoba laděná do tmavě modré, zdi různě pokreslené v totálně psycho barvách. Plno lidí tančících na parketu a debilní DJ hustící do mikrofonu trapný hlášky. Najednou k Nickovy přistoupil podivnej chlápek v kvádru. Byl strašně nakopanej, takže byl úplně jasnej.

"Adriane, ty vole co děláš tady dole?" zeptal se Nicka z ničeho nic.
"Co? Já nevim." odpověděl nechápavě Nicko.
"Tys to dneska zas trochu přepískl s tím fetem co? Tak se dej do kupy, jde sem tvoje snoubenka."

K Nickovi mířila dlouhonohá blondýna. 'Snoubenka? Tahle? Tak to je totální úlet!' pomyslel si Nicko a jen zíral, jak k němu ta holka přistoupila a začala ho líbat. Steve nevěřil svým očím. Nicko zakrýval erekci jak se dalo. A ta blodýna prostě nechtěla přestat.

"Co děláš tady dole, lásko?" řekla po chvíli.
"No sedím u baru." odpověděl Nicko, protože nevěděl co jinýho říct.
"Dobře, tak já jdu na horu. Doufám, že tam příjdeš co nejdřív."
"Jo, jasně." odpověděl Nicko.

A ta dívka odešla. Chlápek co Nickovy říkal Adriane se taky vytratil a Steve začal Nicka potěšeně plácat po rameni. Pak DJ oznámil, že majitel klubu by rád pozdravil zákazníky. Nicko ho uviděl a nevěřil svým očím.

"...podobní si jak vejce vejci, jen jména měli různá..."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Venom Paparazzi Venom Paparazzi | E-mail | Web | 6. února 2011 v 8:45 | Reagovat

Jsem zvědavá co se z toho vylíhne a nelíbí se mi, že to vždycky v tom nejlepším utneš! :D

2 Sabča Sabča | Web | 8. února 2011 v 20:10 | Reagovat

prosím tě koukneš se mi na blog? dík

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama