Jsi mimo čas

29. září 2010 v 12:02 | Hubert |  Příběhy bez konce... aneb začátek taky nehledej
Stojím v tmavé místnosti starého baru. Nějak nevnímám čas, ale může být už něco po půlnoci. Lokál je téměř prázdnej. Vlastně je dost dobře možný že tu nikdo není. Je mi to jedno - všechno mi připadá tak rychlé že nestíhám sledovat svůj vlastní život. Natož abych sledoval životy jiných. Stojím u jukeboxu a snažím se do něj naházet všechny své drobné. Začíná hrát ta notoricky známá píseň. Mám pocit že ji slyším už po tisící. Od té doby co tu jsem, jiná píseň nehrála. Joan Jett na mě z repráků vříská že "miluje Rock 'N' Roll". Nemít ještě v půllitru pivo, tak asi odejdu.
Naštěstí jsem se dostal v jukeboxu do hlavního menu. Kliknu na abecední seznam interpretů. Nechápu, ale jediné písmeno v seznamu je "R". S nadějí zkouším. Rolling Stones. Jediná kapela v jukeboxu. Ani ta Joan Jett tu není, což je divný protože tu nic jinýho zatím nehrálo. Jenže mě to vlastně nevadí že tu mají pouze "Stouny". Stejně jako Joan totiž miluju Rock 'N' Roll.
Do toho přístroje jsem naházel hodně peněz, takže se pouštím do výběru první písně. "Honky Tonk Women".
Zhypnotizovaně koukám na obrazovku jukeboxu. Někdo mě poklepal na rameno. Byla to pohledná žena co voněla po ginu. Něco říká, ale nerozumím jí ani slovo. Nejspíš je opilá. A nebo jsem opilý já. Snadno jsem však pochopil co se mi snaží říct. Její vyzívaví pohled mě zve k ní domů. Jenže píseň skončila a já byl v baru opět sám.
Vybírám další song od Rolling Stones. "Sympathy For The Devil".
Na klavír v rohu místnosti začal hrát podivný muž. Zahalen černým pláštěm. Po celou dobu co hrál, mi vyprávěl příběh. Příběh svého života. Vyprávěl mi jak za druhé světové války jezdil v tanku. Jak ničil domy, lesy a životy lidí. Vyprávěl jak pochválil Jidáše za vraždu syna božího. Zabil císaře a znásilňoval královny.
A pořád se ptal "Už víš kdo jsem?". Věděl jsem kdo je to, ale strach mi nedovolil vyřknout jeho jméno. Jak však dozněli poslední tóny písně, zmizel jako žena co voněla po ginu.
"Jumpin' Flash Jack". Kytara rozhýbala mé ztuhlé nohy. Ponořuji se do vln bláznivého tance.
Do baru přichází chlapík ve starým baloňáku. Je celý mokrý. Před chvílí jsem viděl z okna jak v dešti vyje na svou mámu. Je to blázen, skáče vedle mě jako pomatený. Jmenuje se Jack Flash. Křičí že slítl někam dolů a má nohy od krve. Je to Jack Flash a je to blázen. Už jsem to nevydržel. Ten chlápek musí zmizet jako ti před ním. A tak jsem přepnul píseň.
Nyní hraje "You Cant Always Get What You Want". Blázen je pryč a místo něj se na barovou židli posadila dívka se sklenicí vína v ruce. U nohou měla opuštěnýho chlapa. Jsem to já. Žádala mě abych prozradil kdo jí chce. Ležím jí u nohou a doufám že pochopí, že já jsem ten kdo ji chce. Nechápala nic.
Do baru vkročil mladík, Jimmy se jmenoval. Stáli jsme spolu frontu na pivo. Nakonec jsme si oba dali sodu, která chutnala po třešních. A společně jsem zpívali "Můžeš dostat co chceš!".
Píseň dohrála a já byl znovu v baru sám. Zahodil jsem sklenici se sodou. Stejně mi nechutnala. Najednou však začala hrát další píseň.
"Angie".
Otočil jsem se směrem k jukeboxu a tam stála dívka. Krásnější než cokoliv jiného jsem spatřil.
"Nech mě šeptat ti do ucha." povídám.
Mračila se na mě. "Kdy se z toho dostanem?" ptám se aniž bych čekal odpověď.
"Angie, pořád tě miluju. Vzpomeň kolik nocí jsme proplakali."
"Angie neplač. Nenávidím ten smutek ve tvých očích."
Píseň stále hrála a já tu dívku utěšoval.
"Není tu dívka, co by se ti vyrovnala Angie. No tak osuš své slzy a buď se mnou znovu šťastná."
Píseň se stále opakovala a já měl pocit že už nikdy nechci poslouchat jinou. Angie se mě pevně držela a tak jsem věděl že na jinou dívku, už mé oči nepohlédnou.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Siel Siel | Web | 29. září 2010 v 15:39 | Reagovat

Úchvatné..!
Chvíli mi trvalo, než jsem to pochopila.. Ale je to fakt skvělé. Zaujalo to. Jsi dobrý..

2 Lily Addams Lily Addams | Web | 29. září 2010 v 19:06 | Reagovat

Je to zvláštní...

3 Petra Petra | Web | 30. září 2010 v 21:09 | Reagovat

No dobrý. Smekám :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama