Masters of Rock 8 15. - 18. 7. 2010 část 1/2

19. srpna 2010 v 15:07 | Hubert |  Život co mi uniká mezi prsty
Prázdniny se nám blíží ke konci a tím pro mě končí i letošní metalová festivalová sezóna. Ještě nějaké tři menší fesťáky plánuju, ale ty metalové nejsou takže na nich se nebudu až tak věnovat muzice. Prožil jsem perfektní Masters of Rock a naprosto brutální Brutal Assault.
Pokusím se vám stručně popsat co jsem na nich zažil, i když si uvědomuju že těch zážitků je vlastně tolik, že to se stručností nebude mít co dělat.
Doufám že to bude čitelné i pro metalu neznalé - pro představu se pokusím vše stručně vysvětlit.

Masters of Rock 8  15. - 18. 7. 2010

Pokud jsem všechny dobře spočítal tak nás na letošní "mástry" mělo jet devět. Nakonec se k nám přidali ještě další tři takže nás bylo dvanáct. Pro příběh to není podstatný, ale je dobrý to vědět.
Nerad bych kohokoliv z naší bandy jmenoval, čímž vás sice ochudím o některé peprné historky, ale já mám pocit že to bude jak pro ně tak i pro mě lepší.
Středa
Naše banda vyrazila už o den dřív, takže ideální příležitost rozpomenout si na prostředí krásných Vizovic, chuť ředěného piva a chování metalistů na masovější akci. I když upřímně - letos těch pravých ortodoxních metlošů bylo rozhodně míň. Za což mohl line-up tohoto ročníku kde byli potvrzeny jen 3 (slovy tři) kapely, které o sobě mohou tvrdit že hrají tvrdý metal. Zbytek byl heavy a nebo "popík". Přesto lákadla byla takže jsem se docela těšil, ale spíš jsem se těšil na zážitky s kamarády než na ten samotný fesťák.
Větší část naší party jela ráno vlakem, což jsem rázně odmítl a s bráchou jsme si domluvili odvoz. Do Vizovic jsme přijeli něco kolem páté odpolední a to už frajeři co jeli vlakem měli dávno postaveno, vypito, zkouřeno. Pár jich spalo, jeden se bavil házením švestek na ty spící (čehož se nakonec zůčastnili všichni nespáči) a další se snažili postavit stan. Já už stan měl postaven, což zařídíl jeden z těch ožralých/spících, protože jsem si u něj domluvil nocleh. S ním nikdo do stanu nechtěl, protože se zatím na každém MoRu poblil do stanu. Jednou dokonce pozvracel spolubydlícímu hlavu. Já ovšem strach neměl, že by se historie opakovala potřetí. K takovým akcím samozřejmě nechutnosti patří od Toi Toiek až po to zvracení. Člověk, pokud není přílišná fajnovka, si časem zvykne.
K večeru se všichni začali pomalu probouzet takže proběhlo nějaký pivo, nějakej šluk a nálada by se dala nazvat pohodovou. Později už byli všichni unavení až na jednince, který byl na MoRu poprvé takže si ho chtěl maximálně užít. A tak do třech do rána hulákal před stanem jak jsme všichni hajzly, že nechcem chlastat. Tak se to opakovalo každý večer a jediný kdo na jeho výzvu pokaždé reagoval kladně byl můj mladší bratr.
Čtvrtek
První hrací den. Z mého pohledu co se kapel týče to byl den nejnudnější. Ráno tradiční výlet do Alberta pro snídani. Po cestě jsem zašel na oblíbené placené WC (z čehož jsem si udělal pravidelný rituál, takže jsem nebyl nucen použít ani jednou Toiky) a později už jsme si šli stoupnout do fronty před areál, pro pásku. Jó růžová je ideální barva pro pásku na metalový festival a vzhledem k tomu že to jsou pásky plátěné a já si je vždy odmítám sundat tak mě ta barva nepotěšila dvojnásob. Nevadí, prohlédli jsme si areál (né že bych teda oproti loňsku zaznamenal nějakou změnu) a poté jsme zamířili se schladit do potoka/říčky nebo co to vlastně je. O kvalitě vody bych se nejspíš hádal, ale bylo takový vedro že to prostě jinak ani nešlo. Navíc jsme tam našli raka, takže zas tak hrozná ta voda být nemohla ne? Horlivý po muzice jsem šel společně dalšíma dvěma kámoši na kapelu Gaia Mesiah. Musím říct že jejich muzika pro mě není ten pravý šálek rumu, přesto je znám až nečekaně moc. Jejich song "Legulize Marihuana" je totiž sakra dobrej. No nehráli ho, ale za to se představili s novým setlistem a novými členy. A projevilo se to na muzice jak sviňa. Nový zpěvák sem tam i slušně zařval takže jsem byl spokojen. Po nich jsme se vrátili do areálu až na Horkýže Slíže. A to celé naše osazenstvo. Viděl jsem je už pošesté a pomalu se mě začínají přejídat, i tak jsem si zejména klasiku "Maštal" užil.
No a pak až do Sabatonů nuda. Spravil to nějakej ten šluk a celkově uvolněná nálada. Koukli jsme na Tarju což byla pro mě mučivá zkušenost. Nechápu proč na ni všichni chtěli jít, sám jsem je přesvědčoval že to bude stát za hovno a asi v půlce jejího setu mě dali za pravdu všichni a tak jsme se odporoučeli pryč.
A pak přišla chvíle, kterou bych nečekal. Chystali jsme se na vystoupení Sabatonů a polovina naší bandy řekla že nikam nejde, že půjdou spát - a to se úplně všichni na ně těšili. I já s bráchou jsme šli a to je skoro vůbec neposloucháme - spíš jen tak sem tam něco.
No stihli jsme ještě světovej rekord bubeníka Terrany - což mě upřímně moc nezajímalo. Jo jako je to frajer že zahrál čtyři po sobě jdoucí vystoupení, ale s takovýma kapelama, který bych si doma nepustil.
Hurá dorazili Sabaton. Čekal jsem na ohňovou show, kterou Pragokoncert sliboval - ta však s nimi nedorazila. Což zas tak nevadilo, ale aspoň to nemuseli psát na plakáty. Tak z lidí dělají akorát blbce. To stejný u Tarji - kde Pragokoncert avizoval songy od Nightwish a co jsem slyšel tak hrála jen dva. A ty jsem fakt nepoznal protože Nightwish moc nemusím. No... spíš je nemusím vůbec. Jinak ale Sabaton vůbec nezklamal. Joakim Brodén - zpěvák se ukázal jako neskutečnej sympaťák a dokonce nezapřel českou krev ve svém těle, když zazpíval "Kočka leze dírou, pes oknem..."
Spokojenost tedy byla na místě, protože zahráli Attero Dominatus, Primo Victoria a dokonce kousek Metal Crüe - což jsou songy který od nich znám nejlíp.
V noci se opakovalo to co noc minulou. Jeden chtěl chlastat, zbytek spát - a tak vyřvával na celý kemp. V této souvislosti jsem si vzpoměl na moc pěknou historku.
"Poďte chlastat. Jste na Mástrech tak proč se nechlastá?" neustále vyřvávalrušič nočního klidu.
"Strome ty jseš můj jedinej kámoš. Ty semnou budeš chlastat." pokračoval.
"Drž už konečně hubu!" ozval se ženský hlas s cizího stanu.
"Jo? A nebo co? Poďte chlastat, ste na Mástrech kurva!" reagoval.
"Mám vstát!?" ozval se tentokrát mužský hlas z toho cizího stanu.
"No tak poď." zamumlal si jen tak pro sebe náš kamarád.
Což ovšem chlápek z toho stanu slyšel a tak začal stan otevírat. Náš kamarád na nic nečekal a skočil do svého stanu. Co vím, tak tu noc neřekl už ani slovo.
Pátek
Tradiční rituál Albert, snídaně, placenej hajzl - se nezměnil. A poté pizza, před kterou jsme si ještě zašli na šluka což by se dalo v této kombinaci nazvat gurmánským orgasmem. Pak potok/říčka a hurá na Visací Zámek. Ani totální vedro mě nemohlo odradit si tyhle punkáče pořádně užít. Hitovky jako Startky, Známka Punku nebo Traktor (u které kytarista přišel s kytarou ve tvaru traktoru a celou songu na ni zahrál) jsou na živo totální pecky a já odcházel znovu spokojen.
A přichází na řadu další úžasná historka s naším rušitelem nočního klidu v prostoru kolem našich stanů. Ten sebou neměl plavky a tak se vždy koupal v kraťasech. Po Visáčích nadšeně skočil do vody, jenže po pár chvílích se úplně zhrozil.
"Kde mám špinky?" pronesl a šahal si do kapes.
"Jó tam jsou." řekl spokojeně a ukázal na břeh.
Jaké však bylo překvapení, když vylézal z vody a našel ve svých mokrých kraťasech krom mobilu, peněženky (kde měl něco přes litr) i tu krabičku cigaret o které si myslel že má na břehu.
Později už se blížil konečně první koncert pořádně ostré metalové muziky. Na pódium totiž vběhli legendy německého trashe Destruction. A to byl dámy a pánové kurevskej nářez. Po třetí písničce se rozjel circle pit, kde jsem se dokonce potkal s bráchou (to se nám stává často, že stojíme každej úplně jinde a pak se potkáme v mosh pitu nebo circle pitu). Hráli super, byl jsem znovu spokojen.
Pak byla na řadě lehká pauzička a tak jsme se vydali do Vizovic na nějaký ten alkohol. Celkem jsme se opili a já zapoměl zajít na brněnskou sebranku Eagleheart což mě dodnes mrzí, protože to jsou kluci šikovní. Prošvihl jsem i Epicu, což mě mrzí jen kvůli zpěvačce, protože to je snad nejhezčí metalistka jakou jsem kdy viděl. Jinak muziku bych nazval sračkou, ale nerad bych někoho urazil a tak jen řeknu že hrají muziku mému vybíravému sluchu nelahodící.
No a pak headliner - Manowar. Všichni na ně nadávali, ale mě se to stejně líbilo. Basák je ko**t od pohledu, což potvdril svým onanujícím sólem a proslovem kdy lezl do prdele všem čechům. Ale i tak se mi to líbilo, i když zvuk tradičně přehulen, nehráli "Hail and Kill" a ohňostroj nakonec jejich setu mě připadal jako zbytečnost.
Jó a pak v rytmu chlastu a marijánky se pokračovalo do hluboké noci. Zejména vtipná je historka o pogu na rockotéce v areálu asi ve tři v noci.
To jsme jen tak ve čtyřech pogovali na Mig 21 - Malotraktorem. Poté se přidali další dva naši. Průser nastal ve chvíli kdy dýdžej pustil ploužák od Scorpions - Still Loving You. No nás šest na nic nečekalo a pokračovali jsme v pogování. S tím rozdílem, že jsme rázně zpomalili. Takže to vypadalo jako by jste se dívali na zpomalenej záznam na videu. No a pak přišel vrchol kdy nějakýho chytráka napadlo, že uděláme Wall of Death. Šli jsme tři na tři a zároveň jsme se proti sobě rozběhli. Teda rozběhli... to jsem nazval špatně. Spíš jsme k sobě pomalu přišli s patřičně nasranýma grimasama a rázně (ale stále zpomaleně) jsme do sebe vrazili. Užásná scénka za kterou nám zatleskala skupinka přihlížejících cizinců.
A pak přišel zasloužený spánek.

Příště dokončím poslední dva dny festu. A pak se už můžete těšit na report s Brutal Assaultu.

Čtvrtek 15. 7.

14:40 - 15:10  Final Fiction (CZ)
15:25 - 16:10  Gaia Mesiah (CZ)
16:30 - 17:20  Salamandra (CZ)
17:40 - 18:40  Horkýže Slíže (SK)
19:00 - 20:00  K2 (Swe, USA)
20:30 - 21:30  Axel Rudi Pell (Ger)
22:30 - 23:45  Tarja + filharmonie (Fin)
00:00 - 00:35  Mike Terrana (USA)
01:00 - 02:00  Sabaton (Swe)


Pátek 16.7.

13:00 - 13:45  Citron (CZ)
13:55 - 14:40  Visací Zámek (CZ)
14:55 - 15:40  Metalforce (Ger)
15:55 - 16:45  Delain (Hol)
17:00 - 18:00  Destruction (Ger)
18:30 - 19:30  Tublatanka (SK)
20:00 - 21:00  Epica (Hol)
21:30 - 22:40  Queensrÿche (USA)
23:10 - 00:40  Manowar (USA)
01:10 - 02:00  Holyhell (USA)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 forest forest | Web | 19. srpna 2010 v 16:47 | Reagovat

Sem tam šluk to zpravil :-D to je výstižné.Fajn článek !

2 Šotek Šotek | 20. srpna 2010 v 10:14 | Reagovat

brutalitka těším se na pokračování...a moje jmeno klidně v článcích a povídkách používej. :-D

3 Hubert Hubert | Web | 20. srpna 2010 v 12:41 | Reagovat

Tos měl říct dřív, hned bych se zmínil jak jsi po příjezdu do Vizovic vyhrál zlatýho bludišťáka :D

4 forest forest | Web | 22. srpna 2010 v 3:46 | Reagovat

Ale tak přece jenom bude pokračování, tak se můžeš zmínit :D

5 Petra Petra | Web | 23. srpna 2010 v 12:03 | Reagovat

:D No tak to mohlo bejt hustý :)

6 forest forest | Web | 23. srpna 2010 v 15:07 | Reagovat

Myslím, že to bylo nejhustější :D

7 stranger-girl stranger-girl | Web | 24. srpna 2010 v 16:06 | Reagovat

Když čtu a slyším ty zážitky z MoRu tak vážně lituji, že jsem tam nebyla :)

8 Dáda. Dáda. | 3. října 2010 v 21:42 | Reagovat

Jsem nějak zapoměl na ten wall of death.. :D:D nechápu jaktože si to všecko pamatuješ. :D

9 Hubert Hubert | Web | 3. října 2010 v 21:51 | Reagovat

on je právě průser, že já si pamatuju jenom takový pičoviny :D

10 Markét Markét | 3. října 2010 v 22:36 | Reagovat

to pomalý pogo na ploužák bylo nejlepší :-D

11 dáda. dáda. | 4. října 2010 v 10:06 | Reagovat

no ja bych si taky asi po chvii vzpomel.. Ale treba vubec nevim, zes u toho byla. :-D

12 Markét Markét | 4. října 2010 v 21:20 | Reagovat

jojo byla :-D v podobným stavu jak vy ale byla :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama