Jen jeden moment, jedna vteřina

2. května 2010 v 17:55 | Hubert |  Příběhy bez konce... aneb začátek taky nehledej
Eric
Mám rád tyto chvíle. Je neděle. Krásné prosluněné odpoledne a moje milující žena s dětmi šli do obchodního centra. Je 15:42 a já můžu na pár hodin vypnout mozek a zapnout televizi. Davají nějaký fotbal. Je mě úplně jedno jaký, protože každých deset minut usínám a po pár dalších minutách se budím. V takových chvílích si říkám že život je vlastně nádhernej. Otevřu si pivo a užívám si ten prázdnej byt. Neberte to tak že bych své děti a ženu nemiloval. Jsou pro mě všechno, ale někdy si člověk potřebuje od rodiny trochu odpočinout. Tvrdě makám v práci, často i o víkendech. Domů se vracím utahanej a tak má dokonalá žena vždy na neděli vymyslí program pro děti, abych si mohl užít jednou za čas chvíli klidu. Ale stejně se potom už těším až přijdou domů.
Mám pětiletého syna a tříletou dceru. Se synem si rád chodím zakopat na plácek s míčem a s dcerou strašně rád kreslím. Ti dva jsou pro mě to nejvíc co může být a jsem rád že je mám, ale dnes je neděle a já mám chvíli sám pro sebe.

Bonny
Neděle, krásný počasí a ještě lepší nálada. Není nic úžasnějšího než si zajít na kávu s nejlepší kamarádkou do obchodního centra. Nakoupit nějaký hadříky a možná i sbalit krásného prince. Všude kam vejdu rozdávám úsměvy. Každý druhý muž se za mnou otáčí. Zatím se nechci vázat a s muži si umím pohrát. A tento způsob života mě baví. Sedíme s kamarádkou v kavárně, povídáme si a sledujeme nakupující lidi kolem. Právě kolem nás proběhla roztomilá holčička s bublifukem a hned za ní se řítí chlapeček, pravděpodobně jen o něco málo starší. Holčička se snaží dělat bubliny a ten chlapec jí je pokaždé se smíchem praská. Za nimi teď přišla jejich maminka. Usměvavá, krásná žena. Celé to se stejným úsměvem sleduji. Muž co seděl celou dobu zády ke mě o stůl dál se na mne otočil.
"Nevíte prosím kolik je hodin krásná slečno? zeptal se.
"15:43"
"Děkuji" řekl muž, znovu se otočil zády ke mě a rozevřel si noviny.
Muž má na sobě šedý elegantní oblek. Mohlo mu být jen něco přes třicet a vypadal jako z lepší společnosti. Na stole měl šálek kávy a černý kufřík. Vypadal velice sympaticky a doufám že se mi naskytne ještě příležitost si s ním promluvit.

Duke
Je 15:44. Za půl hodiny mi jede autobus a tak jsem si říkal že si skočím ještě do obchodního centra pro noviny. Před hodinou mi volala sestra že matka je v nemocnici. Spadla ze žebříku, když se snažila sundat kočku ze stromu. Má zlomenou ruku a dvě žebra. Jinak je v pořádku a prý už stihla vynadat doktorům že ji nepustili hned domů. Má matka je ve svých šedesáti letech velice vytální žena a pořád se mě snaží opečovávat jako malého kluka. I když mi už táhne na čtyřicet.
Se sestrou jsme se domluvili že já pojedu za matkou do nemocnice a ona domů za otcem. Ten je z toho špatnej a určitě si vyčítá že na ten žebřík nevylezl sám. Když oni ale dávají v neděli v televizi ten fotbal.

Wendy
Nesnáším, když mám v neděli šichtu. Mám špatnou náladu, ale stejně se musím přiblble usmívat a zákazníkům dolívat kafe. Dělám servírku v kavárně v jednom velkým obchodním domě, kterej je v neděli narvanej tunou lidí. Jsem nasraná na celej svět, protože mám pokaženou celou neděli.
Na hodinkách mám 15:45. To je v pytli. Ještě tři hodiny budu muset trpět ty lidi s dobrou náladou, kteří sem chodí na kafe. Mám neodolatelnou chuť to kafe na někoho chrstnout. Hlavně na ty dvě pipky co tu sedí už dvě hodiny a to měli obě jenom dvě kávy. Ty jsou fakt na zabití. Pokaždý, když kolem nich projdu tak na mě hodí pohled, kterej nejspíš říká "Já jsem královna a ty jsi proti mě nic!"
Kolem tu pobíhají nějaký dvě malý děcka a pokaždé, když držím co nejvíc šálků plných kávy po okraj, tak proběhnou těsně vedle mě a já mám pocit že se nervově zhroutím. Už aby ten blbej den skončil.

Vincent
Sedím si v kavárně jednoho místního obchodního centra. Za dvacet minut tu mám schůzku s jedním obchodním partnerem. Je neděle, 15:46 místního času a servírka mi právě nese kávu. Jenže do cesty se jí vpletla malá holčička a šálek kávy se rozlil na muže v šedém obleku co sedí tři stoly ode mě. Musím říct že mě to docela pobavilo. Muž se naštvaně zvedl a odešel. No... blbej den to evidentně není jen pro mě.

Bonny
Nevěřili byste co se před minutou stalo. Ta neschopná servírka co nás obsluhuje velmi pomalým a nepříjemným způsobem právě vylila kávu na toho sympatického muže co se mě ptal kolik je hodin. Teď nám nese naši kávu.
"Doufám že na mne ji nevylijete." řekla jsem s ironickým úsměvem.
Probodla mě pohledem a vrátila se za pult. Před chvílí jsme chtěli odejít, ale s touhle ženskou bude ještě zábava. Tu si ještě s mou kamarádkou pořádně vychutnáme.

Duke
Na noviny jsem musel vystát frontu což zabilo, alespoň trochu času. Na hodinkách mám 15:48 a tak se ještě zastavuju v květinářství. Ať nejedu za matkou do nemocnice s prázdnýma rukama. Na obchodních centrech mám rád že je tady všecko téměř na jednom místě. Akorát mě štve ta spousta lidí.

Wendy
Nemůžu tomu uvěřit. Před třema minutama jsem polila kávou jednomu chlápkovi sako. Dost naštvaně odešel, i když jsem se omlouvala a nabízela jsem se že mu to sako vyčistím. Radši jsem po něm nechtěla ani peníze za kafe co si dal. Teď sedím za pultem a brečím. Tenhle den se nemohl už víc posrat.

Vincent
Ten politej chlápek v šedým saku tady nechal kufřík! Zajímalo by mě co v něm je. Zatím budu dělat jako by nic, ale pokud si ho někdo nevšimne tak půjdu na toaletu a nenápadně ho vezmu sebou. Nemůžu se dočkat až ho otevřu.

Duke
Tak v květinářství je taky fronta, ale už jsem na řadě. Zaplatil jsem za kaktus a odcházím z květinářství. Moje matka miluje kaktusy. Koukám na hodinky a je 15:49:55. Asi už půjdu na ten autob.............................................................!

Jeff
Jedu v taxíku a spěchám za zákazníkem, který je na konci města. Vezmu to zkratkou kolem obchodního centra.
Doprdele co se tady sakra stalo?

15:42
Sedím v kavárně. Čtu si noviny. Nikdo netuší co se přesně v 15:50 stane. Bude to sranda.
15:43
Kousek ode mě sedí dvě moc hezké slečny. A tak jsem se jich zeptal kolik je hodin. Jen tak jsem se zeptal, protože samozřejmě vím kolik je hodin. Já bych to měl vědět nejlíp.
15:44
Už jenom šest minut. To napětí mě zabije.
15:45
Naposled jsem se tu rozhlídl. Kufřík jsem položil na židli a chystal jsem se zvednout a odejít pryč z obchodního centra.
15:46
Ta blbá servírka na mě vylila kafe. Tak to ne! Můj novej oblek... seru na to. Jdu pryč. Ani jsem nezaplatil. Ale té servírce to už může být stejně jedno. Ta to má dávno spočítaný.
15:47
Správná chvíle na vykročení z obchodního centra. Snad stihnu vylézt na střechu domu naproti obchodnímu centru. Na tu show chci mít perfektní výhled.
15:48
Jsem na střeše toho domu. Zapaluju si cigaretu a vyčkávám.
15:49
Už jen pár sekund. Rozluč se se životem konzumní světe!
15:50
Vítězství! S výbuchem si potahuju s cigarety a vychutnávám si tuhle zkurveně krásnou chvíli. Mám jen pár minut než dojedou policajti. Celé obchodní centrum je v plamenech a pochybuju že to někdo přežil. Jen v jeden moment, jednu vteřinu... jsem zničil tisíce životů.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Venom Venom | E-mail | Web | 2. května 2010 v 18:21 | Reagovat

Působivé, i když mi bylo od začátku jasné co bude následovat :) bůhví proč jsem si vzpomněla na Dvojčata v New Yorku.

2 Lily Addams Lily Addams | Web | 2. května 2010 v 18:45 | Reagovat

zajímavé:) doufám, že jednou nebudu dělat servírku...

3 Infantility* Infantility* | Web | 2. května 2010 v 19:11 | Reagovat

Zvláštní, hodně zvláštní článek..

4 Ziky O. Ziky O. | E-mail | Web | 2. května 2010 v 19:56 | Reagovat

Velice zvláštní. Působivé a realistické zároveň. Co víc chtít? Klobouk dolů ;)

5 Hubert Hubert | Web | 2. května 2010 v 20:24 | Reagovat

Tak teď se k tomu tedy vyjádří autor. :)

[1]: Hold jsem pro tebe už čitelnej. Asi nechám někoho z hlavních hrdinů v Sex, drogy a Heavy Metal umřít, aby sis nemyslela že mě máš přečtenýho úplně! :D

[2]: Já taky doufám že jednou nebudu dělat servírku. Už jenom proto, že klukovi by se servírka říkat nemělo. :D

Jinak jsem rád že se to většině zdá zvláštní. Nemusí být všechno dokonalý, ale hlavně když je to zvláštní, jiný. Takže děkuji.

Mimochodem jména, která jsem použil jsou jména postav z mých oblíbených filmů.
Eric - hlavní hrdina ve filmu Vrána
Bonny - manželka Tarantinovi postavy ve filmu Pulp Fiction (jen se o ní mluví)
Duke - příjmení Raoula ve filmu Strach a hnus v Las Vegas, hrál ho Johnny Depp
Vincent - Travolta v Pulp Fiction
Wendy - manželka Nicholsona ve filmu The Shining
Jeff - to je prostě jenom Jeff :D

6 stranger-girl stranger-girl | Web | 2. května 2010 v 21:35 | Reagovat

strašně dobře čtivé :) úžasně vystihnutá situace..

7 Venom Venom | E-mail | Web | 3. května 2010 v 11:37 | Reagovat

[5]: No tak ty jsi samá katastrofa, samý přesdržku někomu, takže mě opravdu nepřekvapíš :D ale néééé já nechci aby někdo umíral! Jak by pak to auto fungovalo? :-( :D

8 Gisselle Tussan Gisselle Tussan | Web | 3. května 2010 v 15:46 | Reagovat

Dobře se to čte...no lidi asi nepracují páč tak slaví, že by oboje asi nestihli:D

9 Draculia Astala Draculia Astala | Web | 3. května 2010 v 16:58 | Reagovat

Tak u mě je to těžký, já se vykopu pouze pomocí Kity a Svého milovaného vyzvánění, alias Cannibal Corpse, jelikož je to něco tak dokonalýho, ale já je normálně posloucham, ale kámoší si z toho dělají srandu, se pak nemůžeme divit, ale co :-D, prostě Lordi jsou nejlepší, ale na budík si je dávat radši nebudu :-D

10 cerr cerr | Web | 3. května 2010 v 17:03 | Reagovat

take jsem mela ze zacatku spatny pocit..ze to nedopadne nijak pekne.
..coz nic nemeni na tom, ze je to dobre!

11 Petra Petra | Web | 3. května 2010 v 18:18 | Reagovat

[5]: Strach a hnus v Las Vegas - je to dobrý ten film? Docela bych na to mrkla...
Jinak k článku... Zajímavý, mně se to líbilo... musí to bejt strašně zvláštní pocit, víš, že věděl, co se tam stane a nikdo jinej ne...
Jinak hned když jsem četla Erica mě napadlo, že se něco stane s tou jeho rodinou... Ale jako, že to skončí zrovna takhle, to mě nenapadlo...
Jinak se mi líbí tyhle prolínající se děje, vyprávěný z více pohledů různých osob :-)

12 Hubert Hubert | Web | 3. května 2010 v 18:52 | Reagovat

[7]: Však on by se přece našel jinej feťák, kterej by to auto odřídil :D

13 Petra Petra | Web | 3. května 2010 v 19:02 | Reagovat

No já zase ráda filmy s Deppem (teda asi kromě Pirátu z Karibiku i když jednička se dala). Ale třeba Kokain se mi líbil :-)
A jinak ty exkurze - záleží jak kam a jak s kým :D

14 Draculia Astala Draculia Astala | Web | 3. května 2010 v 19:03 | Reagovat

O MoR mi tu nemluv, já tam nejedu :/, ale ožrat se můžu vždy a všude :-D!
Ale budou tam Lordi, Kita bude v Česku, Kita bude v Česku!!
Víš, co to je??? :-D!!
A´taky Amen, achjó :/, ten tam zase bude dělat voloviny, a já to neuvidim :/!
No co, ale jedna dobrá zpráva je, že budu mít v pátek nový steel :-D!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama