Bezstarostná jízda

24. března 2010 v 20:05 | Hubert |  Život co mi uniká mezi prsty
Představte si že jedete autem. Nic nevnímáte. Jen posloucháte setlist, kterej váš kámoš naťukal do přehrávače v autě. Z repráků vám začíná hrát klasika všech klasik, Steppenwolf "Born To Be Wild" z Bezstarostné jízdy. Spontáně si zapálíte cigaretu. Cítíte že to je teď jediný na co se soustředíte. Žhavá cigareta a žhavá songa z konce šedesátých let. Spaluje vás to neskutečně příjemným způsobem. Jenže to není jediné co vás spaluje. K vašemu pocitu té "bezstarostné jízdy" totiž pořádnou dávku žáru dodává slunce. Říkáte si že takový žár už přece nemůžete unést.
Stále jedete. Ale už si začínáte všímat okolního světa. Jedete v poušti. Ale takové té americké. Samý kaktusy a šutry. Jedete po rovné silnici. Která se vám zdá že nekončí. Říkáte si "To je sakra dlouhá silnice. To není možný přece..." jenže pořád nekončí. Odhazujete cigaretu a už necítíte kouř. Cítíte jen vůni benzínu a voňavku do auta ve tvaru stromu, která se za jízdy kymácí... "skoro do rytmu kytary..." říkáte si. A tak začnete zase koukat ven a přemýšlíte kde to vlastně jste. Prohlížíte si kde to sedíte. A najednou koukáte "Ty vole... já tu káru řídím."

No nevim, dneska to nestojí za nic :)
Ale aspoň si můžete představit o čem tak přemýšlím. Je to divný, ale fakt jsem na to myslel a představoval jsem si to. To asi pro to, že tohle je můj nejoblíbenější kýč z amerických filmů :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 M* M* | Web | 3. dubna 2010 v 15:47 | Reagovat

Věta "Ty vole... já tu káru řídím." mě dokonale odrovnala :D. Pěkně napsaný :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama