Lhostejná duše v ranním slunci

25. února 2010 v 16:25 | Hubert |  Příběhy bez konce... aneb začátek taky nehledej
Jdu prázdnou ulicí. Jdu jistým krokem, i když nevím co mě čeká. Je brzo ráno. Všední den. Svět se pomalu probouzí do krásného slunečného dne. Unaveně rozlepuju oči, do kterých nepříjemně vráží paprsky slunce. Je opravdu brzo ráno. Na ulici se poflakuje jen pár bezdomovců a muž procházejicí ulicí s novinami v ruce. Mířím na zastávku a hledám krabičku cigaret. Velbloud na krabičce vypadá jako by se na mne usmíval, ovšem já se neusmívám. V krabičce jsou tři cigarety. Kašlu na to. Zapálil jsem si. Stojím na zastávce a čekám na tramvaj. Na zastávce stojím sám. Potahuju s cigarety a apaticky koukám na slunce. Vidím jej naposled. Projíždí tramvaj. Není moje. Já čekám na tu s konečnou zastávkou "peklo".
Vím že jednou musí přijet. Ani jsem nedokouřil a už mi to čekání připadá delší než celý můj život. Slunce paří na mé tělo. Rozpouštím se. Nebo mi to tak alespoň připadá. Jsem na tomto světě sám. Zastávka je můj výplod fantazie a já se probouzím. Jenže tak to není. Tramvaj na kterou čekám dorazila.
Nastupuju pomalu, vím že nemám kam spěchat. V tramvaji sedí spousta lidí. Mají ve tvářích strach, smutek, chlad. Nikdo nemluví. Chci křičet nebo řvát. To je jedno. To ticho mě ničí a doufám že se rychle blíží můj konec. Zastávka "lež". Vystupuje pár lidí a mě je už všechno jedno. Sednul jsem si vedle malé stařeny, která kouká před sebe. Prohlížím si ostatní cestující. Nikdo na mne ani nepohlédl. Slyším křik a vzlykot. Příští zastávka je "bolest". Nedívám se ven. Nechci vidět co se děje za okny. Jedu dál.
Jednou jsem miloval dívku. Nebyla to nějaká miss. Ale měla své kouzlo. A já ji opravdu miloval. Jenže později jsem o ni ztrácel zájem. A bylo mi jedno jak náš vztah skončí. A také skončil. Sebevraždou té dívky.
Můj život byl v troskách. Dnes ráno jsem učinil nápravu. Nejedu na konečnou stanici. Vystupuju hned na příští zastávce. Ta zastávka se jmenuje "lhostejnost".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama